W każdym laptopie znajduje się układ chłodzenia, który składa się z radiatora i wentylatora. Jest to bardzo ważny element, ponieważ odpowiada za prawidłową pracę najważniejszych elementów na płycie głównej czyli: procesora i karty graficznej. Podczas pracy laptopa wentylator obraca się wydmuchując gorące powietrze przez radiator, które produkuje procesor i karta graficzna. Niestety zaciągając powietrze z zewnątrz dostaje się w okolice wentylatora również kurz i pył, który z czasem tworzy grubą warstwę utrudniając odprowadzenie gorącego powietrza. Może to doprowadzić do uszkodzenia procesora lub układu graficznego. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie tych elementów w czystości.

W większości przypadków aby wyczyścić układ chłodzenia trzeba będzie rozkręcić całego laptopa i zdemontować płytę główną. W niektórych laptopach naprawa polega na odkręceniu dolnej maskownicy pod którą znajduje się układ chłodzenia.

Zapraszamy na usługę czyszczenia układu chłodzenia w laptopie do naszego serwisu.

Oprócz profesjonalnego czyszczenia wymienimy również pastę termoprzewodzącą na procesorze i układzie graficznym.
Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych zdjęć laptopów z zakurzonym układem chłodzenia, które ostatnio trafiły do naszego serwisu.

Serwis laptopów Kraków - czyszczenie wentylatora w laptopie